„Tydzień Sportu Europejskiego’’ w Mielenku Drawskim

22 maja  2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie sportowo-rekreacyjnej w ramach akcji „Tydzień Sportu Europejskiego” organizowanej przez Szkołę Podstawową w Mielenku Drawskim.
Impreza podzielona była na 3 etapy.

Etap I - Udzielanie pierwszej pomocy. Uczniom zostały przekazane podstawowe informacje - począwszy od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzieci miały możliwość  poćwiczyć  na fantomach. Zajęcia prowadzone były  w formie zabawy, a odpowiednie pomoce pozwoliły skutecznie przekazać i  przyswoić wiedzę. Wszyscy  bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli  w spotkaniu, potrafili  wykazać się zdobytą wiedzą i zastosować ją w praktyce podczas konkurencji sprawnościowych przygotowanych przez ratowników medycznych ze Stowarzyszenia „Żarek”
Etap II –Sztafetowe Biegi  Przełajowe w trzech kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt.
 I kategoria
Klasa IV- rywalizacja odbywała się na dystansie 4x400m,  drużynę stanowiły 2 dziewczynki: Joanna Karpińska, Klaudia Ładna i 2 chłopców: Tomasz  Doleżan oraz Michał Mokrzycki - uczniowie zajęli I miejsce i otrzymali złote medale
II kategoria
Klasa V -rywalizacja odbywała się na dystansie 4x600m, drużyna w składzie Angelika Biłas, Natalia Capek i 2 chłopców:  Maciej Holewski,  Olaf Kochański - zajęła I miejsce i otrzymała złote medale.
III kategoria
Klasa VI - rywalizacja odbywała się na dystansie 4x800m , team - Daria Gajewska, Adrianna Kwaśna i 2 chłopców: Kacper Żarczyński, Wojciech Kozak - zajął I miejsce i został uhonorowany złotymi medalami.
Zawodnicy sztafet wywalczyli  również dla szkoły „Puchar Dyrektora Szkoły w Mielenku Drawskim”
Etap III- Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców i Dziewcząt Zespół dziewcząt w składzie: Klaudia Ładna, Joanna Karpińska, Angelika Biłas, Daria Gajewska ,  Adrianna Kwaśna, Natalia Capek  - zajął III miejsce i otrzymał brązowe medale oraz puchar. Drużyna chłopców: Wojciech Kozak, Kacper Żarczyński, Igor Świtecki, Robert Ślusarski, Maciej Holewski, Michał Mokrzycki, Olaf Kochański, Aleksander Walczak, Tomasz Doleżan zajęła  II miejsce i zdobyła srebrne medale a także piękny puchar.