„Uwaga! Granat!”

Wycieczki klasowe to nieodłączny element  nauki w naszej szkole.. Wszyscy lubimy podróżować, zwiedzać ciekawe miejsca w kraju i za granicą, poznawać ciekawych ludzi, nabywać nowych umiejętności, choćby  najbardziej nietypowych i naprawdę trudnych....Niektórzy wybierają  zwiedzanie miast, inni wizyty w parkach rozrywki, a klasa VI B wybrała... szkolenie wojskowe na terenach poligonu w Chełmie Gryfickim koło Trzebiatowa. 
Program 24godzinnego szkolenia był naprawdę napięty – od  paintballa, budowania  tratwy, nauki maskowania w lesie i zabaw typu snajper, przez kurs samoobrony, tor przeszkód, wspinaczkę na ściance i zjazd na „tyrolce”, szukanie min przy pomocy wykrywacza metali, a skończywszy na trawersowaniu bagien i przejażdżce samochodem wojskowym  po lesie i po kałużach. No  i jeszcze nocne podchody i warty.... Było intensywnie  i ekstremalnie, bo także pogoda zafundowała nam wiele atrakcji – raz świeciło słońce, raz padał deszcz i grad, potem znów grzało, by za chwile ustąpić miejsca potężnej burzy...
Ta wycieczka klasowa była  bardzo pouczająca – pomogła przełamać własne lęki i słabości, pokazała, że radzenie sobie w trudnych i różnych warunkach i sytuacjach jest bardzo ważne i  warto się tego uczyć. Pokazała też, jak ważne jest wspólne działanie w  grupie.
P.S. Hasło „Uwaga,granat!” to znak, że trzeba paść na ziemie i leżeć  cicho aż do  odwołania zagrożenie. Była to także kara za...gadanie i brak dyscypliny.... Działało..... Może trzeba to „ zaadoptować”  na potrzeby szkolne...?
Iga A. Sadowska