100 Dębów na 100-lecie Niepodległości

W piątek 26 października uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w akcji sadzenia ,,100 Dębów na 100-lecie Niepodległości” zainicjowanej na naszym terenie przez Nadleśnictwo w Drawsku Pom. Dęby są uznawane za drzewa święte, które emanują potęgą boskiej siły. Dzięki swojej długowieczności stają się trwałym i żywym świadkiem historii. Ich długie życie zdaje się łączyć nas z dawnymi i przyszłymi pokoleniami. Pierwszy dąb został posadzony przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Drawsko Pom. wraz z kapsułą czasu przygotowaną i podpisaną przez zaproszonych na tę uroczystość gości. Uczniowie z klasy 3a, członkowie zespołu muzycznego wraz z panią Dyrektor Joanną Szewczyk oraz panią Iwoną Rogalską i Beatą Olejnik posadzili dąb Szkoły Podstawowej nr 1 w Drawsku Pom. w alei  dębowej w Ziemsku. Mamy nadzieję, że zasadzone przez nas drzewo będzie pamiątką odzyskania niepodległości przez Polskę przez następne lata, trwale wrastając w krajobraz Pojezierza Drawskiego.
 
W uroczystości uczestniczyło wielu zaproszonych gości, przed którymi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali kilka utworów patriotycznych przy akompaniamencie gitar i ukulele. Po oficjalnych uroczystościach przyszedł czas na ciepły i pyszny posiłek z grilla oraz wspólne zabawy i śpiewy z harcerzami ze Szkoły Podstawowej w Pomierzynie.
Beata Olejnik