18 Internationales Musikfest Bad Bramstedt 03-05.07.2015

    W dniach od 3-5.07 2015 MOD "Viva Battuta" uczestniczyła w 18  Międzynarodowym Festiwalu Muzyki w Bad Bramstedt (Niemcy). W festiwalu udział brały orkiestry z: Danii, Holandii, Czech, Norwegii, Francji, Szwecji, Niemiec  i my jako jedyna orkiestra z Polski.
    Pogoda  nam dopisywała- aż za bardzo- ukrop z nieba był niesamowity.Codziennie gralismy jeden koncert w różnych, wyznaczonych miejscach miasta .Publiczność była super, biła brawo na bis. W sobotę i w niedzielę uczestniczyli dodatkowo w przemarszu ulicami miasta. Wrażenia były niesamowite.
    Oprócz  koncertów mieliśmy jeszcze czas na zabawę. W piątek byliśmy świadkami niesamowitego pokazu sztucznych ogni połączonych z muzyką. Natomiast w sobotę po ciężkim upalnym dniu " starszyzna " orkiestry oficjalnie przyjęła- na wyjeździe- nowych członków, do swojego grona. Odbył sie chrzest tzw. " kocenie". Uczestniczyli w nim nie tylko osoby z orkiestry, ale również mażoretki i nasze panie opiekunk i- pani Dorota Sztuk  i pani Ewa Wyrzykowska oraz kierowca autobusu.Wszyscy oficjalnie przeszli pomyślnie "chrzest" i zostali przyjęci. I tak minął wieczór i dzień drugi.
   Trzecieciego dnia  po koncercie i przemarszu nadszedł czas wyjazdu. Po zapakowaniu sprzętu i walizek wsiedliśmy do autobusu  i ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
   Ten krótki czas pobytu w Bad Bramstedt długo pozostanie nam w naszej pamięci.
   Dziękujemy panu burmistrzowi Z. Ptak i pani dyrektor Szkoły Podstawowej J. Szewczyk za umożliwienie nam wyjazdu a panu burmistrzowi Bad Bramstedt-H.-J.Kutbach- za gościnę i miłe przyjęcie.

 Ewa Wyrzykowska