Bezpieczeństwo w szkole i nie tylko

Rozpoczął się kolejny rok szkolny, dlatego w trosce o bezpieczeństwo uczniów zostały zorganizowane apele dotyczące poruszania się w drodze do i ze szkoły oraz właściwego zachowania się w stosunku do nieznanych osób, które np. proponują podwiezienie do domu, oferują atrakcyjny sprzęt elektroniczny lub  częstują podejrzanymi produktami. Funkcjonariusze z KPP w Drawsku Pomorskim przypomnieli podstawowe zasady związane z przechodzeniem przez jezdnię i bezpieczeństwem przy drodze, uświadomili także jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu po zmroku. Przypomniano również numery alarmowe. Kolejny ważny omówiony temat to korzystanie z telefonu komórkowego oraz konsekwencji jego nieodpowiedniego użytkowania.
Niewątpliwą atrakcją była wizyta komisarza policji, który zaprezentował uczniom klas młodszych wyposażenie walizki detektywistycznej oraz pokazał technikę zbierania odcisków palców.
Spotkanie zakończyło się wieloma ciekawymi pytaniami do policjantów. Uczniowie klas I otrzymali Elementarz Zasad Bezpieczeństwa oraz stanęli do wspólnej fotografii z funkcjonariuszami.
 
Agnieszka Łukasiewicz-Makara