Być jak Ignacy Łukasiewicz

Uczniowie klas VII w drugim semestrze roku szkolnego wezmą udział w ogólnopolskim programie naukowym „Być jak Ignacy”, pod patronatem Fundacji PGNiG.
Siódmoklasiści poznają dorobek: Mikołaja Kopernika, Marii Skłodowskiej-Curie, Kazimierza Prószyńskiego oraz Stefana Drzewieckiego, przeprowadzą doświadczenia oraz skonstruują lunetę, kinematograf i maszynę latającą według projektów naszych naukowców.
Każda klasa została podzielona na 4 grupy naukowe, a najlepsza z nich weźmie udział w konkursie ogólnopolskim. Jest to ogromne wyzwanie i już czekamy na pierwsze prezentacje.
Wsparciem z ramienia Fundacji służyć im będą: Ignacy Łukasiewicz, Majka i Tomek.
IGNACY ŁUKASIEWICZ
Był prawdziwym pasjonatem opętanym ideą nauki. Uwielbiał poznawać świat i jego tajemnice. Pokonał daleką drogę i mnóstwo przeszkód, by zrealizować swoje marzenia. Gdyby nie jego pasja i upór, życie mogłoby wyglądać dzisiaj zupełnie inaczej.
 
 
MAJKA
Majka nie ustaje w zadawaniu pytań i używa swego sprytu oraz pomysłowości. Wierzy, że któregoś dnia odkryje dzięki temu wielką tajemnicę. Bo choć Majka jest drobną ośmiolatką, to głowę ma nie od parady!
TOMEK
Na wakacjach u babci Tomka ratuje Internet i gry w komórce, dopóki… dopóki na strychu nie odkryje pewnej lampy. To ona sprawia, że wszystko się zmienia, a Tomek musi stanąć na wysokości zadania, by pomóc siostrze i nowemu przyjacielowi.
 
 
Joanna Kruczek