GDZIE CZYTAĆ KSIĄŻKI, KIEDY BIBLIOTEKI SĄ ZAMKNIĘTE?

Odpowiedź jest krótka: w Internecie. Oto kilka propozycji bibliotek internetowych, gdzie można znaleźć lektury z podstawy programowej i nie tylko.
Biblioteki bezpłatne:
 
Biblioteka posiada w swoich zasobach 60000 ebooków i audiobooków w tym wszystkie lektury z podstawy programowej. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Drawsku Pomorskim udostępnia bezpłatne kody dostępu do Legimi. Aby uzyskać kod wystarczy wysłać sms o treści „Legimi” na numer 501 266 394. Kod jest ważny miesiąc i może go otrzymać każdy. Żeby skorzystać z serwisu należy na stronie Biblioteki Publicznej w Drawsku Pomorskim w zakładce Katalogi online -  Legimi wpisać kod dostępu tutaj.
 
Biblioteka internetowa, której zasoby dostępne są za darmo w formatach: HTML , TXT , PDF, EPUB, MOBI, FB2, audiobooki. Lektury można wydrukować lub pobrać na komputer. W jej zbiorach znajduje się 5571 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez MEN. Z udostępnionych zasobów można korzystać również poprzez bezpłatną aplikację mobilną.
 
To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.
 
Polona to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator Polony, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji.
 
W Polonie można znaleźć: rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki oraz publikacje popularne – pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie czy dawne poradniki. Większość udostępnionych zbiorów należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.
 
Anna Burakowska