,,Jacek i Agatka dla Babci i Dziadka

,,Jacek i Agatka dla Babci i Dziadka” pod takim tytułem obchodzono w grupie 0C uroczystość z okazji święta dziadków. Program nawiązywał do pierwszej dobranocki dla dzieci – bajki  z dzieciństwa dziadków, którą pokazano w telewizji czarno – białej.
Przygotowanie programu zaangażowało dzieci i ich rodziców. Dzieci wytrwale uczestniczyły w próbach, opanowały pamięciowo swoje role, wymyśliły ruch do prezentowanych piosenek, a także wykonały dla dziadków upominki - pacynki przedstawiające Jacka lub Agatkę. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, stroje nawiązujące do bajki oraz pomogli przy dekorowaniu sali. Dzięki ich inicjatywie dzieci mogły zobaczyć pierwsze radio, adapter, płyty, pocztówki dźwiękowe, telefon.
W tej historycznej oprawie przedszkolaki powitali przybyłych gości i zaprosili do obejrzenia programu. Na początku przedstawienia, do którego wykorzystano bajkę z serii ,,Jacek i Agatka" pt. "Kura”, do głosu Zofii Raciborskiej zaprezentowano teatrzyk pacynek. Potem były wiersze, życzenia, upominki, poczęstunek i miłe wrażenia.
,,Tamte bajki proste były i mądrości uczyły…” - w tak miłej atmosferze prowadzono rozmowy nt. bajek z dzieciństwa dziadków. Nastąpiła pokoleniowa wymiana doświadczeń. Z dzieciństwa swoich dziadków wnuczęta przejmują uporządkowany świat wartości, te zaś pomagają im odnajdywać się w wielokulturowości.
 
Alicja Diak