Jerzyki

Najskuteczniejsze działania, to działania w praktyce. Dlatego już teraz w ramach realizacji projektu „Kochajmy jerzyki” przy współpracy z RRiOŚ UM w Drawsku Pom., na budynku SP nr 1 pojawiły się nowe budki lęgowe. Ptaki te przylatują do Polski tylko na pięć miesięcy, dlatego chcemy, aby chociaż przez ten krótki czas czuły się u nas wspaniale.
Warto wiedzieć, że te niezwykłe ptaki z własnej woli nigdy nie lądują na ziemi i jako jedyne spośród zwierząt, w powietrzu spędzają całe swoje życie, lądując na krótką chwilę podczas składania jaj i przekazywania złapanych owadów pisklętom. Lotu nie przerywają nawet na noc. Zjadają przy tym niezliczone ilości owadów, w większości komarów. Dlatego ich obecność będzie najbardziej ekologiczną i skuteczną metodą walki z komarami.
Mamy nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych lat ptaki zaakceptują i zasiedlą przygotowane dla nich budki, a my będziemy cieszyć się ich mistrzowskimi podniebnymi akrobacjami.
Koło biologiczne w składzie: Ciszewska Malwina, Enders Aleksandra, Jorka Oliwia, Kuca Izabela, Malinowska Kinga, Prykas Oliwia, Rosa Wiktoria, Wijatyk Agata, Zielliński Filip.
 
Grzegorz Kruczek