Niech się spełnią andrzejkowe czary

„Hokus-pokus, czary-mary,
Niech się spełnią andrzejkowe czary”
 
Piątek w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana, klasy naszych przedszkolaków i uczniów klas I – III zamieniły się w miejsce czarów i magii, bo andrzejki to przecież wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.
Do przedszkola przybyła niezliczona rzesza wróżek, magików, czarownic i czarodziejów. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, podczas których dzieci mogły „poznać” swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. W czasie zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.
A dzień wcześniej w godzinach popołudniowych odbyły się zabawy andrzejkowe klas IV – VIII. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się doskonale, nikomu nie brakowało sił do tańców i zabaw. Nie zabrakło też oczywiście wróżb, które miały określić, jak na imię będzie miał przyszły narzeczony lub narzeczona, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości czy, gdzie będą mieszkać.
Wiele radości i uśmiechu sprawiły „szczęśliwe numerki”, dzięki którym każdy mógł wyczarować dla siebie świetlaną przyszłość.
 
 
Nina Walkowiak, Dorota Wnorowska – Radziusz,
Wioletta Kruszniewska, Magdalena Żoch
SU I-III  oraz SU IV - VIII