O konkursach matematycznych

   Podsumowując ten rok szkolny należy wspomnieć jeszcze o kilku konkursach matematycznych, które zorganizowaliśmy w naszej szkole i o tych, w których braliśmy udział, a tym samym wskazać uczniów, którzy pracują na dobre imię tej szkoły oraz wyróżniają się wśród rzeszy uczniów zdolnościami matematycznymi.
 
 Szkolny Konkurs Matematyczny – część II
   W  II semestrze roku szkolnego 2013/2014 - w maju, odbyły się szkolne konkursy matematyczne na poziomie klas czwartych, piątych i szóstych. Była to już II część takich rozgrywek. Najlepsimatematycy zmagali się z różnorodnymi zadaniami sprawdzającymi biegłość rachunkową, modelowanie matematyczne, wykorzystanie i tworzenie informacji oraz rozumowanie i tworzeniestrategii prowadzących do rozwiązania zadania. Wśród najlepszych szkolnych matematyków znaleźli się:
 
z klas czwartych:
I miejsce - Jakub Bołtacz  kl.IVe
II miejsce - Grzegorz Szynkaruk kl.IVa
III miejsce - Mariusz Puzyrewski kl.IVd i Maciej Holewski kl.IVb
 
z klas piatych:
I miejsce - Mikołaj Bagiński kl. Vd i Lidia Bogusz kl. 5e
II miejsce - Jakub Lipiński kl. Vb
III miejsce - Patrycja Smolich kl. Ve i Jakub Szadziewicz kl. Va
 
z klas szóstych:
I miejsce - Wiktoria Gajewska  kl.VIe
II miejsce - Ewelina Karbowiak kl.VIf
III miejsce - Klaudiusz Krawczyk kl.VIc
 
Wiosenna Ogólnopolska  Olimpiada Matematyczna
    25 marca 2014 miała miejsce ogólnopolska olimpiada matematyczna. Z naszej szkoły wzięło w niej udział aż 72 uczniów z klas IV-VI. W gronie najlepszych znaleźli się:
z klas IV: Grzegorz Szynkaruk – laureat - IVa; Michał Gendek –IVc; Marcin Ryndzionek – IVe i Jakub Bołtacz z IVe;
z klas V: Weronika Wajda – Vc;
z klas VI: Zuzanna Oziero – VIe.
Każdy z wyróżnionych otrzyma dyplom uznania i nagrodę w postaci książki lub innego upominku.
 
"WYŚCIG Z CZASEM"
Tak nazywał się I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY zorganizowany 23 maja 2014 roku przez nauczycielki matematyki ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pom., w którym wzięliśmy udział. W szranki stanęły czteroosobowe drużyny ze szkół w: Mirosławcu, Drawnie, Złocieńcu z SP1 iSP2, nasza z Drawska Pomorskiego, Pomierzyna i Kalisza Pom. W sumie w konkursie uczestniczyło28 uczniów. Konkurs składał się z dwóch części. I – pisemnej, gdzie każdy uczeń rozwiązywał test i zdobywał punkty dla swojej drużyny.  II cześć to tytułowy WYŚCIG Z CZASEM. Każdy uczeń ze swojej drużyny miał do rozwiązania zadanie, przy czym każde zadanie było inne. Konkurencja polegała na tym, że jeden z uczniów zaczynał rozwiązywać zadanie, miał na to maksymalnie 10 minut, a kolejny uczeń czekał na znak od piszącego kolegi kiedy skończy pisać, bo dopiero wtedy on mógł przejść do rozwiązywania swojego zadania itd. Każdy musiał skupić się, aby zadania były rozwiązane poprawnie, gdyż tylko takie były punktowane. Czas też był bardzo ważny, bo można było uzyskać punkty bonusowe, ale pod warunkiem bezbłędnego rozwiązania poszczególnych zadań.
Reprezentanci naszej szkoły: Weronika Wajda-Vc, Lidia Bogusz - Ve, Paulina Olesińska-Ve  i Jakub Lipiński-Vb dzielnie się spisali choć nie stanęli na podium.
Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom!
Nauczyciele matematyki: M.Grzybowska, H.Kępa, A.Musiał i J.Oracz