"Paczka dla seniora" i kolędowanie w DPS w Darskowie

„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje”
Św. Jan Paweł II
 
Obdarowywanie innych sprawia ogromną radość wtedy, kiedy dzielimy się nie tym,  co posiadamy przy sobie materialnie ale tym, co wypływa z  daru serca.
Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość podzielenia się czymś, co mają w sobie najlepszego z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Darskowie.   Zwyczajne przebywanie  ze sobą, śpiewanie wspólnie kolęd, zwyczajne gesty: uśmiech, spojrzenie, uścisk - dało wiele radości nie tylko mieszkańcom, ale też uczniom i opiekunom. Niesamowite wzruszenie starszych, chorych i najczęściej samotnych ludzi wzbudziło w nas chęć do częstszego dawania radości innym. Na zakończenia wspólnego kolędowania przekazano na ręce rady mieszkańców paczkę dla seniora pochodzącej z akcji charytatywnej zorganizowanej w naszej szkole. Kolędnicy - królowie również zostali obdarowani słodkimi upominkami i pięknymi słowami uznania od Pani dyrektor DPS-u.
Serdeczne podziękowania należą się wszystkim tym, którzy włączając się do akcji  charytatywnej „Paczka dla seniora” sprawili ogromną radość i wywołali uśmiech na twarzach starszych, chorych ludzi.
 
Beata Olejnik