Silnie, zdrowo i na sportowo…

   W Dzień Dziecka uczniowie klas IV -VI zostali zaproszeni na bardzo szczególny pokaz ...
   Nie musieli daleko jechać ani iść, a siłacza, który brał udział w pokazach, doskonale znają… To nasz konserwator, pan Mariusz Rufkiewicz, który w chwilach wolnych uprawia sport i to dość nietypowy sport, bo podnosi ciężary... I właśnie na Dzień Dziecka on i członkowie jego klubu – Stowarzyszenia Sportów Siłowych RUFIAN - przygotowali dla naszych uczniów pokazy podnoszenia ciężarów… Były więc przysiady ze sztangą (pan Mariusz 220 kg, wyciskanie sztangi leżąc (Mateusz Rufkiewicz - 180 kg) i tzw. martwy ciąg (Mariusz R. 250 kg, Mateusz R. 250 kg, razem – 420 kg).
   Pan Mariusz jest czterokrotnym mistrzem Polski weteranów w wyciskaniu sztangi leżąc, mistrzem Polski w trójboju siłowym klasycznym i dwukrotnym wicemistrzem Polski w trójboju siłowym. Świetnie mieć takiego Mistrza na co dzień w szkole, prawda?
   Mateusz Rufkiewicz - syn pana Mariusza - jest już także mistrzem Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Jak widać „niedaleko pada jabłko od jabłoni”. Może po tym pokazie pan Mariusz zarazi swoją pasją kolejnych młodych ludzi… Kto wie…
   Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem pokazu, niektórzy mogli też sami zmierzyć się ze sztangą, co, jak się okazało, nie było to łatwe.
   Aby ochłonąć i odreagować te naprawdę silne emocje, po pokazie, podczas kolejnych przerw można było znów pójść  do sali gimnastycznej,  gdzie tym razem pani Dorota Sztuk prowadziła dla wszystkich aerobic…
   Tak więc Dzień Dziecka w naszej szkole był w tym roku wybitnie sportowy, pełen  mocnych akcentów i silnych nie tylko emocji, ale i silnych  ludzi.
 
Iga A. Sadowska