"Spotkania z Historią" w Siemczynie

23.11.2019r. w ramach "Spotkań z Historią" grupa nauczycieli naszej szkoły uczestniczyła w XXXVII Henrykowskich Spotkaniach Kulturalnych w Pałacu Siemczyno. Na miejscu serdecznie przywitał nas właściciel obiektu, Pan Bogdan Andziak, który też był naszym przewodnikiem po Muzeum Baroku. Poznaliśmy życie mieszkańców barokowego pałacu zwiedzając kolejno pracownię krawiecką, garderobę, kuchnię, bawialnię, laboratorium, gabinet historyczny, teatr pudełkowy oraz gabinet architekta. W ostatniej sali - gabinecie zagadek - nasz znakomity przewodnik sprawdził zdobytą przez nas wiedzę o życiu i sztuce doby baroku.
Pałac zachwyca nie tylko gabinetami, ale też strychem, który oryginalną drewnianą więźbą sprzed 300 lat zrobił na nas szalone wrażenie. Zlokalizowano tutaj Uniwersalium Rzemiosł Różnych,
a także punkty widokowe. Na niepowtarzalnym barokowym strychu najważniejszymi eksponatami są: więźba dachowa z lat 1722-1726, ściany szachulcowe z XVIII w., a także przedmioty związane z obróbką drewna, metalu, gliny, włókien roślinnych i runa. Liczbą zgromadzonych tam artefaktów nie pogardziłoby żadne muzeum etnograficzne.
Naszą wizytę w tym cudownym obiekcie zakończyliśmy wysłuchaniem koncertu szkolnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Drawska Pomorskiego, która, jak zawsze, wywołała zachwyt wśród publiczności otrzymując owacje na stojąco.
 
(mac)
 
FILM 
Siemczyno - 23 listopad 2019 r. występ dzieci ze Złocienieckiego Ośrodka Kultury i  naszej Młdzieżowej Orkiestry Dętej