Sukces naszych recytatorek

W czwartek 24 marca w sali widowiskowo- kinowej Złocienieckiego Ośrodka Kultury odbyły się powiatowe eliminacje 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i Małego Konkursu Recytatorskiego. W przeglądzie wzięło udział 33 recytatorów.
Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice należące do koła teatralnego, tj.: Michalina Skrzypiec, Julia Worona, Zofia Dróżdż i Rozalia Łuszczak, które przedstawiły po dwa wiersze z obowiązującej literatury dziecięcej kl. I-III. Do etapu wojewódzkiego komisja typowała  łącznie 3 laureatów (bez względu na kategorię wiekową) ze szkół podstawowych i gimnazjów.
W kategorii Małego Konkursu Recytatorskiego wyróżnienie otrzymała Michalina Skrzypiec, a tytuł Laureata Zofia Dróżdż, która zdobyła uznanie nie tylko komisji, ale też  aplauz publiczności po przedstawieniu wiersza Ludwika Jerzego Kerna „Bardzo dziwny przypadek” oraz Wandy Chotomskiej „Po co krowie rogi na głowie?”
Zosia Dróżdż będzie reprezentować Powiat Drawski w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się  8 kwietnia na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
 Opiekun koła teatralnego Iwona Rogalska