Toruń - Miasto pierników i Kopernika

W środę 3 kwietnia 2019 r. uczniowie klas: III b, III c oraz  III d wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce krajowej do Torunia.
 
W tym dniu Toruń przywitał nas przepięknym słońcem. Pierwszym punktem programu była wizyta w Domu Legend Toruńskich, miejscu, które zapewnia niezwykłe wrażenia i atrakcje. Otwierając drzwi do piwnicy Domu Legend, przenieśliśmy się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii, opowieści których dodatkowo sami mogliśmy stać się bohaterami.
 
Jednak największe wrażenie zrobiło na wszystkich Planetarium, w którym mieliśmy możliwość obejrzenia projekcji pt. „Cudowna podróż”. W trakcie seansu zobaczyliśmy podstawowe gwiazdozbiory oraz poznaliśmy związane z nimi greckie mity. Udaliśmy się także w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa oraz zobaczyliśmy jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu.        
 
Następnie korzystając z pięknej pogody, udaliśmy się na zwiedzanie miasta. Przeszliśmy ulicą Klasztorną, obejrzeliśmy Stary Rynek, na którym mogliśmy zobaczyć pomnik Mikołaja Kopernika. Sprawdziliśmy nasze sumienia pod Krzywą Wieżą. Podziwialiśmy kamienice mieszczańskie w tym dom Mikołaja Kopernika. Ostatnim punktem wycieczki był czas wolny, podczas któro uczniowie udali się po zakup pamiątek oraz pierników, z których słynie miasto. Nasz wyjazd nie tylko dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń oraz wspaniałej zabawy, ale był też niesamowitą lekcją historii oraz astronomii.
 
Roksana Wołoszyn-Kunik