Tydzień z baśniami

    W dniach od 16 do 20 lutego w oddziałach przedszkolnych miał miejsce tydzień z baśniami. Niegdyś przekazywane ustnie z pokolenia na pokolenie, a z czasem spisane, pełne życiowych mądrości, opowiadane dzieciom ku przestrodze. Dziś pięknie wydane, ale mające ten sam wydźwięk, nasi najmłodsi uczniowie mogli obejrzeć podczas wizyty w księgarni. Dzieci zapoznały się z wyglądem sklepu, oglądały zgromadzone tam książki oraz obserwowały ludzi robiących zakupy.
  Przedszkolaki dowiedziały się również, że nie trzeba kupować książek, by móc  je czytać. Aby się o tym przekonać odwiedziliśmy bibliotekę miejską, gdzie pani Justyna Kowalczyk- bibliotekarka -opowiedziała dzieciom jak funkcjonuje biblioteka oraz przeprowadziła zajęcia, dzięki którym dzieci mogły poznać wiele nowych wierszy różnych autorów. Pani Justyna swoimi niezwykle ciekawymi opowieściami na pewno pobudziła w dzieciach jeszcze większe zainteresowanie literaturą, za co bardzo dziękujemy!
  Zwieńczeniem tygodnia z baśniami były odwiedziny w kąciku czytelniczym w szkolnej czytelni przez dzieci z oddziału przedszkolnego 0E. Tam pani Jolanta Lepert przeczytała przedszkolakom baśń pt. „Kot w butach”. Dzieci miały okazję wypowiedzieć się, w którą z postaci owej baśni chciałyby się wcielić, która im się podobała. Bardzo dziękujemy pani Joli za serdeczne przyjęcie oraz poświęcony czas!
 
                                                                                                              Wychowawcy oddziałów przedszkolnych