Warszawo witaj!

W dniach 07 – 09.06.2018r. uczniowie klas VID i VB zwiedzali stolicę naszego państwa. Zaczęliśmy od Starówki i Zamku Królewskiego. Pani przewodnik opowiedziała nam wiele ciekawostek z życia króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz przedstawiła losy zamku z czasów II wojny światowej. Byliśmy również świadkami zmiany warty przy Pomniku Nieznanego Żołnierza.
Początek drugiego dnia upłynął nam pod znakiem historii i kultury. Zwiedziliśmy park w stylu francuskim w Wilanowie oraz Aleję Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Obejrzeliśmy również panoramę Warszawy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Główną, jednak, atrakcją tego dnia było wejście na teren Stadionu Narodowego. Przewodnik oprowadził nas po trybunach, szatniach naszych piłkarzy oraz dzieci ich wyprowadzających oraz pomieszczeniach regeneracyjnych. Zdradził nam kilka sekretów, w jaki sposób przygotowuje się stadion do meczu oraz zwyczaje panujące w drużynie.
Trzeci dzień naszego pobytu w Warszawie, to przede wszystkim nauka przez zabawę w Centrum Nauki Kopernik. Weszliśmy również obejrzeć zielony dach na Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, z którego roztaczał się widok na Wisłę. Na zakończenie udaliśmy się do w Królewskich Łazienek i zwiedziliśmy Pałac na Wodzie.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu zabierając cząstkę Warszawy ze sobą.
 
Joanna i Grzegorz Kruczek, Ewa Wyrzykowska oraz Agnieszka Zawrot