Wycieczkowa retrospekcja

Za pierwszoklasistami trudny rok wytężonej pracy. Uczniowie oprócz tradycyjnych lekcji poznawali świat i poszerzali swoją wiedzę podczas wycieczek. W tym roku szkolnym poznawały przede wszystkim atrakcje najbliższej okolicy.
 
Klasy 1 a (03.10.2017r.) (wych. M.Łaszczewska),  1 d ( 09.10.2017r.) (wych, .A. Podgórna) i 1 c (30.10.2017r.) (wych. D.Jakubowska) odwiedziły Stawno, gdzie uczniowie utrwalali wiedzę o zmianach w przyrodzie zachodzących jesienią, uczestniczyli w warsztatach rękodzieła - sianoploty. Poza tym dzieciaki miały okazję poznać bliżej swoich nowych kolegów podczas wspólnej zabawy.
 
20 kwietnia 2018r. uczniowie klas 1 a i 1 b (wych. A.Rusin-Kicińska) mieli niepowtarzalną okazję przeprowadzić w Centrum Ekologicznym w Złocieńcu badania czystości wody i obserwować mikroskopijny świat organizmów w niej żyjących.
 
Maj obfitował w wiele ciekawych wypraw. Do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji  w Szczecinku wybrały się klasy 1 c i 1 d (16.05.2018r.). Tam obserwowały różnorodny świat przyrody, uświadomiły sobie wpływ człowieka na zanieczyszczenia i potrzebę ochrony przyrody.
 
28 maja 1 c pojechała do lasu w Jankowie. Celem wycieczki było poznanie roślinności i zwierząt leśnych.
 
Zadziwiający świat owadów miały szansę poznać klasy 1 a i 1 b (08.06.2018r.) podczas wyjazdu do parku „Owadogigant” w Lubnicy, tam również uczniowie rozwijali umiejętności manualne pracując w drewnie. Ale wycieczki to nie tylko zdobywanie wiedzy i poszerzanie horyzontów, to  także wspólnie spędzony czas i wspaniała zabawa.   

Małgorzata Łaszczewska