„Potyczki klasowe w ramach obchodów Tygodnia z Patronem Szkoły”

W poniedziałek 5 czerwca odbyły się zawody i konkursy, w których rywalizowały ze sobą klasy 7 i 8. Potyczki klasowe składały się z kilku konkurencji o różnym stopniu trudności i  wymagających bardzo różnorodnej wiedzy i umiejętności, gdyż trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą historyczną, ale i praktyczną, a także sprytem, zdolnościami manualnymi i umiejętnością współpracy w zespole.
Zabawę  rozpoczął quiz – w aplikacji Kahoot, uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące historii obrony Westerplatte oraz osoby majora Sucharskiego. Quiz składał się z 30 pytań i należy przyznać – do najłatwiejszych nie należał. Tu zdecydowanie wygrała klasa 8c. Potem były kolejne zadania – podchody, odczytywanie  zaszyfrowanych wiadomości, układanie puzzli z wizerunkiem patrona szkoły oraz rozwiązanie zagadek fotograficznych „co to za miejsce?”. Zadania były  ciekawe, czasem  łatwe i zabawne, a czasem wymagające, a nawet trudne. Ich autorami byli  nauczyciele Kamil Bielski, Agnieszka Łukasiewicz -Makara i Iga A. Sadowska.
Druga część zawodów – tym razem konkurencje sprawnościowe - przygotowali dla naszych uczniów stacjonujący na  poligonie drawskim  żołnierze amerykańscy. Trzeba było m.in. skakać, robić pompki, podciągać się na drążku, rzucać piłką lekarską czy biec  w sztafecie. Rywalizacja była naprawdę zacięta, ale to drużyna 8a wyraźnie zdeklasowała pozostałe klasy.
Całość rozgrywek wygrała klasa 8c,  kolejne miejsca zajęły - klasa 8b i 8a. Zwycięscy otrzymali dyplomy i statuetki  - miniatury pomnika z Westerplatte, wykonane w szkolnej pracowni z użyciem drukarek 3D.  A jury, w składzie: pani dyrektor Lucyna Jabłońska, Irena Golińska, Beata Olejnik oraz Agnieszka Wyborska nagrodziło wszystkich uczestników dyplomami i słodyczami.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej zabawie oraz wszystkim, którzy choćby w najmniejszy sposób pomogli w przygotowaniu tego  ciekawego wydarzenia, które – mamy nadzieję – na stałe - wpisze się w kalendarz imprez i wydarzeń szkolnych.
 Iga A. Sadowska