NASZA ORKIESTRA

Plenerowy koncert MOD Viva Battuta

Korzystając z pięknej pogody i obecności członków naszej szkolnej orkiestry, a niektórzy z nich już są dorośli lub uczą się w innych szkołach, mogliśmy wreszcie na żywo i w większym gronie wysłuchać krótkiego koncertu w ich wykonaniu. Dziś, 10 września, zgromadziliśmy się na dziedzińcu szkoły, gdzie w obecności przedstawicieli władz gminy Drawsko Pomorskie oraz delegacji z Bad Bramstedt oddaliśmy się muzycznej uczcie. Wysłuchaliśmy kilku utworów muzyki filmowej i popularnej w zupełnie nowych aranżacjach. Miło było znowu spotkać się w szerszym gronie i nasycić nasze uszy prawdziwą muzyką. 
 
(mac) 
 

Nasza orkiestra „Viva Battuta” w Goleniowie

 W dniu 04.09.2021  roku  nasza szkolna orkiestra ,,Viva Battuta” wzięła udział w uroczystościach jubileuszu 15-lecia orkiestry ,,Wood and Brass Band” z Goleniowa. W minionych  latach, nasi młodzi  muzycy  dwukrotnie brali udział w jubileuszach goleniowskiego zespołu, a w minioną sobotę byliśmy tam po raz trzeci. Piękna, słoneczna pogoda i równie piękne, pełne blasku dźwięki  instrumentów zapewniły mnóstwo wspaniałych wrażeń i radości wspólnego muzykowania. Nasz występ należy zaliczyć do bardzo udanych, długie przygotowania do koncertu zaowocowały rewelacyjnym występem. Zespoły po przejściu ulicami miasta prezentowały się na scenie przygotowanej na stadionie miejskim. Po zakończeniu naszego koncertu przekazaliśmy jubileuszową statuetkę opiekunowi goleniowskiego zespołu. To był niezapomniany dzień - pierwszy publiczny występ po rocznej przerwie spowodowanej sanitarnymi obostrzeniami.
 
Tomasz Stawicki
 
   

MOD „Viva Battuta“ w Danii

W dniach 01-03.07.2016 r. MOD „Viva Battuta“  uczestniczyła  w 15. Internationale Musikfest w Saeby (Dania). W festiwalu brały udział orkiestry z różnych stron Europy, a MOD jako jedyna z Polski. Był to już 4 wyjazd naszego zespołu do Danii, na festiwal odbywający się co 3 lata. Tegorocznym muzycznym tematem  przewodnim była ABBA. Dlatego podczas przemarszu ulicami Saeby członkowie zespołów prezentowali się w strojach tej znanej i lubianej grupy. Pełne fantazji stroje wzbudziły podziw mieszkańców miasta.
Trzy dni pobytu upłynęły błyskawicznie, bo bardzo pracowicie, liczne koncerty na różnych scenach miasta i 2 przemarsze przez miasto dawały się odczuć wieczorami.
Dziękujemy wszystkim, którzy „stanęli na głowie”, aby  wyjazd doszedł do skutku: m.in. Panu Staroście Stanisławowi Kuczyńskiemu Panu Burmistrzowi Zbigniewowi Ptak, Pani Dyrektor Joannie Szewczyk, Paniom Idze Sadowskiej i Kamili Matysiak  oraz opiekunom: Paniom Żanecie Podlipniak, Dorocie Sztuk, Ewie Wyrzykowskiej, Panom Romanowi Szkudlarek i Tomaszowi Stawickiemu. Dziękujemy też kierowcom PKS-u Panom Leszkowi i Arturowi za bezpieczną podróż. Teraz orkiestrę czekają dwa miesiące zasłużonego odpoczynku,
 Ewa Wyrzykowska
 
 

Orkiestra "Viva Battuta" w Szczecinie

W niedzielę 13.12.2015 roku Młodzieżowa Orkiestra Dęta uczestniczyła w koncercie symfonicznym- SBB z Orkiestrą/LAB 3 : EL- Rock-koncert w rocznicę Grudnia ' 70-w filharmonii w Szczecinie.
Koncert poświęcony był wydarzeniom z grudnia 1970 roku. Opowiada o odwadze ludzi, którzy mieli siłę przeciwstawić się dyktaturze.  
Legendarne SBB, czyli Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Jerzy Piotrowski w towarzystwie szczecińskich Filharmoników dali niesamowity koncert.Nie zabrakło pulsujących bębnów, rozdzierających powietrze solówek na klawiszach i pełnych pasji partii basowych.
            (info. Filharmonia Szczecin)
Tuż po koncercie mieliśmy okazję porozmawiać jednym z członków zespołu- Józefem Skrzekiem, otrzymać autograf oraz zrobić wspólne zdjęcie.
Wrażenia po koncercie długo zostaną w naszej pamięci.
Składamy serdeczne podziękowania Starostwu Powiatowemu w Drawsku Pom. za umożliwienie wyjazdu do Filharmonii w Szczecinie.
 
Ewa Wyrzykowska
 

"Viva Battuta" w Czaplinku

W dniu 10.11.2015 MOD "Viva Battuta" brała udział w powiatowych obchodach Święta Niepodległości w Czaplinku.Orkiestra zagrała podczas wspólnej sesji rad powiatu i gminy Czaplinek. Występ był bardzo udany. Program jaki zaprezentowała orkiestra wzbudził zachwyt wszystkich zgromadzonych. Były owacje na stojąco. Za udany koncert orkiestra otrzymała prezent, a nagrodą za uświetnienie uroczystości będzie w grudniu wyjazd MOD " Viva Battuta" do filharmonii w Szczecinie, za który serdeczne dziękujemy.
 
Ewa Wyrzykowska
 

Światowy Dzień Sybiraka

17 września obchodzono Światowy Dzień Sybiraka. MOD " Viva Battuta" wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych na terenie miasta.O godz. 18.00 zagrała na mszy św. w kościele św. Pawła Apostoła, która była odprawiona w intencji Sybiraków. Podczas mszy św. mogliśmy usłyszeć m.in. takie utwory jak: "Hymn Sybiraków", czy też " Boże coś Polskę".
 

Nasza orkiestra w Goleniowie

W dniach 29-30.08.2015r. MOD „Viva Battuta” wzięła udział w obchodach 10-lecia istnienia orkiestry dętej „Wood and Brass Band” z Goleniowa. Główne uroczystości odbyły się w sobotę na ulicach miasta i Plantach, w których uczestniczyły zespoły z innych miast zaprzyjaźnione z WBB.
Nasza orkiestra po przemarszu ulicami miasta zaprezentowała się na goleniowskiej scenie, dając piękny koncert, za który zebrała gromkie brawa. Członkowie MOD podziękowali za zaproszenie przekazując jubilatce statuetkę okolicznościową.
W zamian otrzymali statuetkę upamiętniającą jubileusz „Wood and Brass Band”.
Organizacja imprezy stała na bardzo wysokim poziomie, to było wspaniałe święto muzyki. Jeszcze raz dziękujemy gospodarzom za zaproszenie i mamy nadzieję, że spotkamy się niedługo na kolejnym jubileuszu.
 
Ewa Wyrzykowska
 

18 Internationales Musikfest Bad Bramstedt 03-05.07.2015

    W dniach od 3-5.07 2015 MOD "Viva Battuta" uczestniczyła w 18  Międzynarodowym Festiwalu Muzyki w Bad Bramstedt (Niemcy). W festiwalu udział brały orkiestry z: Danii, Holandii, Czech, Norwegii, Francji, Szwecji, Niemiec  i my jako jedyna orkiestra z Polski.
    Pogoda  nam dopisywała- aż za bardzo- ukrop z nieba był niesamowity.Codziennie gralismy jeden koncert w różnych, wyznaczonych miejscach miasta .Publiczność była super, biła brawo na bis. W sobotę i w niedzielę uczestniczyli dodatkowo w przemarszu ulicami miasta. Wrażenia były niesamowite.
    Oprócz  koncertów mieliśmy jeszcze czas na zabawę. W piątek byliśmy świadkami niesamowitego pokazu sztucznych ogni połączonych z muzyką. Natomiast w sobotę po ciężkim upalnym dniu " starszyzna " orkiestry oficjalnie przyjęła- na wyjeździe- nowych członków, do swojego grona. Odbył sie chrzest tzw. " kocenie". Uczestniczyli w nim nie tylko osoby z orkiestry, ale również mażoretki i nasze panie opiekunk i- pani Dorota Sztuk  i pani Ewa Wyrzykowska oraz kierowca autobusu.Wszyscy oficjalnie przeszli pomyślnie "chrzest" i zostali przyjęci. I tak minął wieczór i dzień drugi.
   Trzecieciego dnia  po koncercie i przemarszu nadszedł czas wyjazdu. Po zapakowaniu sprzętu i walizek wsiedliśmy do autobusu  i ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
   Ten krótki czas pobytu w Bad Bramstedt długo pozostanie nam w naszej pamięci.
   Dziękujemy panu burmistrzowi Z. Ptak i pani dyrektor Szkoły Podstawowej J. Szewczyk za umożliwienie nam wyjazdu a panu burmistrzowi Bad Bramstedt-H.-J.Kutbach- za gościnę i miłe przyjęcie.

 Ewa Wyrzykowska
 
 
 
 

XIX Miedzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych i Big Bandów Łobez 2015

    W dniu 28.06.2015 MOD "Viva Battuta" wzięła udział w XIX Miedzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych i Big Bandów Łobez 2015. Niedziela to dzień, w którym odbywał się przeglad orkiestr dętych i big bandów z regionu.
   Orkiestry przemaszerowały najpierw ulicami miasta z Domu Kultury na stadion, a potem zagrały koncert w hali widowiskowo- sportowej.
Tytuł laureata wojewódzkiego przeglądu orkiestr dętych otrzymała " Viva Battuta" z Drawska Pom.
 

 Ewa Wyrzykowska
 
 
 

VIVA BATTUTA - wielki benefis Młodzieżowej Orkiestry Dętej

   18 czerwca 2015 roku w centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego odbył się benefis z okazji 15-lecia istnienia Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Kilka miesięcy wcześniej wśród mieszkańców miasta i gminy ogłoszony został konkurs na nazwę orkiestry. Podczas uroczystości orkiestra otrzymała nazwę VIVA BATTUTA. Na imprezę przybyli przedstawiciele Rady Miasta, Rady Powiatu, dyrektorzy szkół, byli członkowie orkiestry, mieszkańcy miasta, a także przyjaciele i sympatycy jubilatów.
   Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 18.00, a poprowadzili ją rodzice dwojga uczniów, członków orkiestry. Przybyłym gościom zaprezentowano film przybliżający historię powstania i rozwoju orkiestry, wywiad z kapelmistrzem - Tomaszem Stawickim, oraz rozmowę z pomysłodawcą powstania orkiestry z roku 1999 - Zbigniewem Ptakiem, ówczesnym dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 1.
   Pomimo trudności, z jakimi borykała się orkiestra - problemów ze sprzętem muzycznym, brakiem finansów, etc. - pozyskano sponsorów, dzięki którym już 16. rok z rzędu orkiestra rozsławia imię szkoły, miasta i regionu w kraju i poza jego granicami.
   Przez blisko 16 lat trwania orkiestry zagrało w niej blisko 100 osób. Zmieniali się co roku muzycy, zmieniały się stroje orkiestrantów, zmieniał się, doskonalił i piękniał repertuar. Tylko dyrygent do dziś dnia jest ten sam - Tomasz Stawicki. Tomek, my wszyscy Twoi koledzy, koleżanki, członkowie orkiestry władze miasta, mieszkańcy i dyrekcja szkoły - mówimy dziś gromko: "czapki z głów" dla Twojej pasji, talentu, charyzmy, determinacji i zamiłowania, z jakim tworzysz to piękne, muzyczne dzieło.
   Orkiestra z niemałymi sukcesami reprezentuję nasz region podczas występów i festiwali w Polsce, Niemczech i Danii. Niektórzy członkowie orkiestry grają w niej od momentu powstania. Są to dorośli, 26 letni mężczyźni, wciąż wierni orkiestrze i swojej pasji - muzyce. Są tu studenci, uczniowie LO, uczniowie drawskiego gimnazjum i uczniowie Szkoły Podstawowej. Chętnych do grania, młodych, zdolnych uczniów nie brakuje. Oby zdrowia i zapału wystarczyło dyrygentowi.
   Życzmy wszystkim artystom, aby ich sukces nadal owocował; by swoją ciężką pracą nadal przynosili sławę szkole, by nadal byli wspaniałą wizytówką naszego miasta.
   Raz jeszcze: Viva Dyrygent, Viva Orkiestra... VIVA BATTUTA!
 
Irena Wilczyńska-Pękalska
 

Strony