Koniec roku szkolnego 2017/2018

Nadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich uczniów. 22.06. oficjalnie zakończył się rok szkolny 2017/2018. Po raz ostatni dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotkali się, aby uroczyście zakończyć miniony rok oraz nagrodzić tych uczniów, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie.
 
Dla niektórych uczniów był to rok trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów oraz nowych doświadczeń. Ten rok obfitował w sukcesy. Warto zaznaczyć wysoką średnią szkoły - 4.12 oraz liczbę stypendiów za naukę i za osiągnięcia sportowe - 176. Wszyscy stypendyści podczas uroczystego apelu otrzymali za swoją pracę honoraria, a ich rodzice - listy pochwalne. Tradycją naszej szkoły jest także honorowanie najlepszych uczniów mianem - Mistrza lub Arcymistrza Przedmiotu. Przedstawiciele Rady Rodziców Pan Paweł Skrzypiec i Pani Stefania Frutczak wręczyli uczniom pamiątkowe statuetki.
 
Z największych sukcesów należy wymienić osiągnięcia w Kuratoryjnych Konkursach Przedmiotowych. Zaszczytny tytuł laureata w konkursie języka niemieckiego otrzymała Victoria Kurth kl. VI A pod kierunkiem Pani Igi Sadowskiej. Finalistami konkursu języka polskiego i języka angielskiego, kolejno zostali Elżbieta Krasucka VII C i Wiktoria Stasiełowicz kl. VII A.
 
 W sporcie też możemy poszczycić się wysokimi osiągnięciami - Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego w minisiatkówce chłopców, co dało awans do Mistrzostw Polski. Sukces ten to zasługa Filipa Łuczaka, Maksymiliana Kota i Mateusza Wolińskiego pod kierunkiem Pana Piotra Łuczaka.
 
Pani Dyrektor skierowała także słowa podziękowania za cały rok pracy i zdobyte sukcesy do wszystkich tych nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do wielu innych konkursów na różnych etapach organizowanych przez inne jednostki zewnętrzne.
 
Uczniowie, którzy zdobyli średnią dydaktyczną co najmniej 4,75 i legitymowali się zachowaniem bardzo dobrym lub wzorowym, w klasach odebrali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe.
 
Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody, aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzący rok szkolny, który rozpocznie się 3 września. Do zobaczenia!
 
(mac)