Krokusy zakwitną na wiosnę

Jeszcze nie nadeszła zima, a gmina Drawsko Pomorskie myśli już o wiośnie i zachęca uczniów do udziału w akcji wspólnego sadzenia krokusów.
Żółty, fioletowy i biały to kolory krokusów, które dzieci mogły otrzymać w piątkowe popołudnie a następnie zasadzić je na ogólnie dostępnych terenach zieleni . Aby rośliny ozdobiły Drawsko Pomorskie wiosną, należy je zasadzić jesienią, zanim nadejdą mrozy.
Krokusy to jedne z najbardziej popularnych kwiatów kwitnących wiosną. Te niewielkie rośliny wyrastające do wysokości ok. 12 cm najładniej prezentują się w grupach. W zależności od gatunku krokusy występują w różnych kolorach żółtym, fioletowym, białym, niebieskim, liliowym czy kremowym.
Krokusy należy sadzić w miejscu dobrze nasłonecznionym, w żyznej i niezbyt zbitej glebie. Trzeba wybrać miejsce, w którym nie tworzą się kałuże, gdyż w takich warunkach cebule krokusów szybko gniją.
Mamy nadzieję, że na wiosnę w tym miejscu wyrosną przepiękne kwiaty, które będą cieszyć oko mieszkańców i wywoływać uśmiech na ich twarzach. Wolontariuszom przez cały czas dopisywał doskonały humor.
Jest to niesamowita społeczna akcja, szerzącą ideę wolontariatu i zachęcająca do działań na rzecz miasta, która pokazuje, że każdy może przyczynić do czynienia dobra. Z pewnością za rok ponownie weźmiemy udział w projekcie.
 
Wychowawca Anna Zemankiewicz