MOD „Viva Battuta“ w Danii

W dniach 01-03.07.2016 r. MOD „Viva Battuta“  uczestniczyła  w 15. Internationale Musikfest w Saeby (Dania). W festiwalu brały udział orkiestry z różnych stron Europy, a MOD jako jedyna z Polski. Był to już 4 wyjazd naszego zespołu do Danii, na festiwal odbywający się co 3 lata. Tegorocznym muzycznym tematem  przewodnim była ABBA. Dlatego podczas przemarszu ulicami Saeby członkowie zespołów prezentowali się w strojach tej znanej i lubianej grupy. Pełne fantazji stroje wzbudziły podziw mieszkańców miasta.
Trzy dni pobytu upłynęły błyskawicznie, bo bardzo pracowicie, liczne koncerty na różnych scenach miasta i 2 przemarsze przez miasto dawały się odczuć wieczorami.
Dziękujemy wszystkim, którzy „stanęli na głowie”, aby  wyjazd doszedł do skutku: m.in. Panu Staroście Stanisławowi Kuczyńskiemu Panu Burmistrzowi Zbigniewowi Ptak, Pani Dyrektor Joannie Szewczyk, Paniom Idze Sadowskiej i Kamili Matysiak  oraz opiekunom: Paniom Żanecie Podlipniak, Dorocie Sztuk, Ewie Wyrzykowskiej, Panom Romanowi Szkudlarek i Tomaszowi Stawickiemu. Dziękujemy też kierowcom PKS-u Panom Leszkowi i Arturowi za bezpieczną podróż. Teraz orkiestrę czekają dwa miesiące zasłużonego odpoczynku,
 Ewa Wyrzykowska