Niech niesie Was kolęda

           Środowy wieczór niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej. Już od samego rana wyczuwało się, że ten dzień będzie się różnił od innych… Dźwięki kolęd i pastorałek z dwóch porannych koncertów rozbrzmiewały w murach naszej szkoły od wczesnych godzin lekcyjnych, a zapach świerkowych gałązek i lukrowanych pierników wprowadzał  świąteczny klimat. Trwały jeszcze ostatnie próby, dekorowano salę gimnastyczną, ustawiano krzesła i stoły. Wreszcie wyeksponowane zostały stroiki i ozdoby świąteczne,  zapalono świece… I nadszedł wieczór… magiczny, nastrojowy i  niezapomniany – wieczór z koncertem bożonarodzeniowym.
            Tegoroczny koncert miał nieco odmienną formułę niż te z poprzednich lat. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli leśnicy, panie dyrektorki z zaprzyjaźnionych szkół gminy i kapela drawska. Goście, wspólnie z MOD Viva Battuta i uczniami naszej szkoły (chór, schola, grupa gitarzystów oraz harcerzy), zaprezentowali licznie przybyłej widowni kolędy, pastorałki i pełne energii piosenki świąteczne. Tytuł koncertu  „Niech niesie Was kolęda” trafnie wpisał się w atmosferę, gdyż nasi artyści porwali publiczność do wpólnego śpiewania i przeżywania nadchodzących świąt.  Nie zabrakło też  występów tanecznych, najpierw klasa VII b  z Państwem Martą i Sławomirem Zębała zaprosiła do energicznej salsy w takt utworu Jingle Bells, a później zachwyt publiczności wywołał szalony taniec grupy 0 b z Panią Violettą Kruszniewską w rytm piosenki „Santa Claus Is Comin' to Town”. Pozostając w tej samej tonacji chór zaprezentował utwór „Merry Christmas” składając w ten sposób wszystkim życzenia.  A na zakończenie nauczyciele zaśpiewali przejmujący utwór Zbigniewa Górnego „Przekażmy sobie znak pokoju” czym spowodowali, że niejeden słuchający zadumał się nad swoją postawą, a innym zakręciła się łezka w oku.
            Wydarzeniu temu przyświecała idea zbierania funduszy dla naszego absolwenta Krzysztofa, który zmaga się z ciężką chorobą i potrzebuje wsparcia nie tylko duchowego, ale i finansowego. Kierujemy wyrazy podziękowania za obecność, zakupione ozdoby i wiele ciepłych słów, jakie usłyszeliśmy od przybyłych gości. Było nam bardzo miło, że tak wiele osób przyjęło nasze zaproszenie.
            Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Lucyna Jabłońska  złożyła najserdeczniejsze życzenia świąteczne wszystkim przybyłym gościom, uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz podziękowała za trud włożony w zorganizowanie tak wspaniałego przedsięwzięcia.
 
Obszerna relacja foto TU
(mac)