Pan Policjant w Zerówce.

Niecodzienne zajęcia odbyły się w szkole w Szkole Podstawowej nr.1. Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc oraz jak prawidłowo, bezpiecznie zachować się na drodze i w czasie zabawy - to treści, które poznały przedszkolaki.
Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów. Funkcjonariusze chętnie odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne. 
Policjanci opowiedzieli małym słuchaczom o swojej pracy, o tym co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc. Przedstawili dzieciom także podstawowe zasady bezpieczeństwa: jak prawidłowo zachowywać się na drodze, w domu i podczas zabaw.
Dla maluchów rozmowa z policjantem i zadawanie pytań jest dużą atrakcją. Po takich spotkaniach przedszkolaki są bardziej świadome własnego bezpieczeństwa i bywa, że to właśnie one wskazują dorosłym jak należy przechodzić przez jezdnię.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Takie spotkania są zawsze doskonałą okazją by dzieci poznały zawód i pracę policjanta i dowiedziały się o tym jak ważna jest policyjna służba i bezpieczeństwo.
Wychowawca 
Anna Zemankiewicz
Judyta Struszka
 
​​​​​​​ ​​​​​​​
​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​