Teraz jeszcze łatwiej pomóc potrzebującym i środowisku

Pojemnik, w kształcie połączonych serc, przeznaczony na plastikowe nakrętki po napojach, kawie, mleku, jogurtach, a nawet po szamponach czy płynach do płukania stanął w sobotę 18.01. na terenie naszej szkoły. Od poniedziałku każdy mieszkaniec Drawska, któremu na sercu leży dobro niepełnosprawnych i naszej planety, może do niego wrzucać, w godzinach pracy szkoły, zakrętki. Zbieranie ich to niewymagająca wysiłku czynność, a teraz jeszcze łatwiej przekazać je potrzebującym, nie trzeba już się martwić o miejsce do przechowywania i znalezienie odbiorcy.
Akcja zakłada zakup wózków inwalidzkich, dlatego też, aby pomóc wszystkim potrzebującym Fundacji, każdy z nas powinien przyłączyć się do segregacji i zbiórki.
Kilka ważnych spraw technicznych, nakrętki powinny mieć oznaczenia trójkącika stworzonego ze strzałek lub symbole”5″ lub “05”. Jeśli nakrętka nie ma żadnego oznaczenia, również może wziąć udział w zbiórce. Przy zbieraniu należy jednak pamiętać, że niektóre, mają tekturowe kartoniki (jak np. te po kawie) i trzeba je usunąć przed oddaniem.
Pomysłodawcą i sponsorem pojemnika jest Pan Przemysław Bogusz.
Jak widać kilka plastikowych nakrętek może zmienić wiele.
 
(mac)