Z wizytą w kaliskim liceum...

W ramach dni otwartych uczniowie klas ósmych i siódmych w dniu 11.03.2019 roku  gościli w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Serdecznie przywitała nas pani Magdalena Łojek, nauczyciel języka angielskiego.
 Uczniowie uczestniczyli w zajęciach otwartych języka angielskiego w klasie dwujęzycznej kaliskiego  liceum. Prowadzący nauczyciele  zaprezentowali  metody i formy stosowane na lekcjach języka angielskiego w klasie dwujęzycznej.
Następnie nasi uczniowie spotkali się ze swoimi kolegami z klasy I LO obejrzeli przygotowaną przez nich prezentację, zapoznali się z działalnością szkolną i pozaszkolną, zwiedzali placówkę, bibliotekę, radiowęzeł, pracownię fotograficzną oraz informatyczną. Licealiści przekonywali naszych uczniów, że klasy dwujęzyczne  budują w nich postawę   otwartych ludzi, akceptujących siebie i innych, umożliwiają rozszerzanie odbioru obrazu świata, napełnia szacunkiem dla korzeni innej kultury, a przede wszystkim wzbogaca ich emocjonalnie.
Pan Zbigniew Jarząbek zaprosił wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w V Regionalnym Konkursie z języka angielskiego, który odbędzie się 02 kwietnia 2019, gdzie główną nagrodą jest wyjazd do Londynu.
Prezentacja szkoły ułatwi naszym uczniom podjęcie decyzji wyboru szkoły, ich pierwszej poważnej decyzji. Dziękujemy dyrekcji  za zaproszenie.
 
Pedagog
Małgorzata Kozłowska